הג'וב הכי חשוב שלך - חיפוש עבודה

חיפוש עבודה הינו עבודה במשרה מלאה, וככזה, מין הראוי לנהל אותו נכון. בדיוק כמו בעבודה שעליה אתה מקבל תשלום, הדורשת ריכוז, השקעה, סדר וארגון, כך גם ראוי לנהל את חיפוש העבודה שלך.

בקבוצת OJ אנחנו נתקלים מדי פעם במועמדים שלא זוכרים ששלחו אליהו את קורות חייהם, שלא זוכרים באיזו משרה מדובר ומה היו הדרישות אליה. אנחנו מוצאים את עצמנו תוהים, תוך כדי שאנחנו מזכירים להם, כמה הם באמת רציניים. הרי אם המשרה הייתה חשובה להם, הם היו טורחים לזכור שפנו אלינו ובאיזה עניין, נכון?

אז איך מנהלים את חיפוש העבודה באופן אפקטיבי?

צור מספר פורמטים לקורות החיים שלך והתאם את הכתוב בהם למשרה הספציפית אליה אתה מגיש מועמדות, תוך הדגשת נקודות חשובות שיסיעו לך לקדם את מועמדותך לתפקיד. אל תשקר, כיוון שהשקרים סופם להתגלות, ובדרך כלל בראיון פנים אל פנים, מה שעלול להוביל למצב מביך, אולם עשה כל שביכולתך להדגיש את הדברים האקוטיים למשרה הספציפית. תוכל להגדיל עשות ולהשתמש במילים שהופיעו במודעת הדרושים כחלק מהטקסט.

בנה קובץ טבלאי ממוחשב, רצוי אקסלי, המנהל את חיפוש העבודה שלך. ציין בו את החברה אליה פנית, התפקיד ומספר המשרה אם ישנו כזה, הדרישות שצוינו במודעה, תאריך הפניה, הנמען אם קיים כזה, כיצד הגעת למשרה ודרכי התקשרות דרכן פנית. לסיום הוסף טור הערות, כדי לכתוב שם נקודות חשובות ואת התפתחות הקשר עם החברה.

כאשר אתה שולח את קורות חייך במייל, בקש אישור על קבלתו. זו פונקציה פשוטה מאוד באאוטלוק, וכה תוכל לדעת האם המייל שלך אכן התקבל ולהוסיף אישור זה לטבלה, בצרוף התאריך.

במקרים רבים תוכל לראות על פי אישור הקבלה מיהו האדם שפתח את הדואר האלקטרוני. הוסף את שמו לרשימת אנשי הקשר של המשרה ושל החברה.

עדכן את הטבלה בכל מידע חדש כאנשי קשר, טלפונים, פקסים, כתובות, דואר אלקטרוני וכל פרט מידע אחר שתקבל. גם מה שנראה לך לא רלוונטי עלול להיות חשוב בשלב אחר של חיפוש העבודה. ציין הכל.

נהל יומן מסודר וציין בו פגישות עתידיות, שיחות טלפון אותן אתה צריך לבצע, מסמכים שיש לשלוח, תשובות שהינך נדרש לתת וכדומה, והקפד על עריכת Follow Up בזמן שנקבע או שקבעת לעצמך. בדיוק כמו עבודה שעליה אתה מקבל תשלום, זוכר?

מלא בטבלה את התפתחות תהליך הגיוס מול החברה. רשום לעצמך תכני שיחות ופגישות, תאריכי ראיונות וסדנאות, תשובות שליליות ותאריכן.

בסופו של תהליך גיוס שלא הסתיים בתחילת עבודה, רשום לעצמך מדוע דחית את ההצעה. פעמיםר בות, בשל העומס, לא תזכור את הסיבה, וכדי למנוע מעצמך מבוכה עתידית או פניה לחברה בה החלטת שאינך רוצה לעבוד.

אל תירתע מפניה לחברות שלא פרסמו דרישה לתפקיד אליו אתה מתאים. פנה אל מחלקת משאבי האנוש בצרוף קורות חייך ומכתב מקדים המפרט את עיקרי ניסיונך ואת בקשתך לבחון את התאמתך למשרות פנויות בחברתם. אולי משרת חלומותיך התפנתה זה עתה והדרישה עדיין לא הספיקה להתפרסם?

ערוך רשימת חברות השמה וכח אדם ושלח גם אליהן את קורות החיים שלך בפקס או דרך האינטרנט. לחברות רבות יש היום אתר דרכו תוכל להתעדכן במשרות פתוחות ולשלוח קורות חיים. השתמש באופציה זו!

קבע לעצמך ימי סיור בהן תיגש באופן אישי לחבורת כח אדם והשמה המקבלות קהל באופן חופשי. רבות מהן ישמחו לראיין אותך בו במקום.

חוק המספרים הגדולים עובד גם בחיפוש עבודה. ככל שתשלח יותר קורות חיים תזומן ליותר ראיונות. אל תתעצל ואל תדחה את הטיפול במשלוח קורות חייך, כן, בדיוק כמו בעבודה עליה אתה מקבל תשלום....

בהצלחה!

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים